Legionowo: Umowa na rowery miejskie podpisana

Jeszcze w sierpniu na ulicach Legionowa pojawią się rowery miejskie ACRO. Umowę na dostawę i obsługę 70 jednośladów podpisano dzisiaj (25.07) w ratuszu. Rowery ACRO nie mają stacji, co oznacza, że można je zostawić w każdym miejscu. Dla posiadaczy Karty Legionowianina przygotowano specjalne zniżki.

ACRO to firma działająca już na polskim rynku rowerów miejskich. W stolicy jeździ już 700 jednośladów tej firmy. Wkrótce charakterystyczne, czarno-czerwone rowery pojawią się także na legionowskich ulicach. Na początek będzie ich 70.

System Acro Bike jest bardzo łatwy w obsłudze. Jak informują przedstawiciele firmy, aby wypożyczyć rower, wystarczy ściągnąć specjalną aplikację, która po zalogowaniu otwiera zamek rowerowy umieszczony na tylnym kole. Po zakończeniu jazdy rower pozostawia się w dowolnym miejscu na terenie miasta, ręcznie zamykając zamek.

Nasze rowery to tzw. rowery ostatniej mili – służą do pokonywania krótkich odcinków do pracy czy na stację. Jest to wygodny system, ponieważ nie ma stacji, co oznacza, że rower można zostawić w każdym miejscu – mówi Magdalena Gromniak, Prezes Zarządu ACRO.

Jak dodaje rzeczniczka Urzędu Miasta Legionowo, rowery uzupełnią ofertę funkcjonującej od kilku lat bezpłatnej wypożyczalni rowerów. – Dla posiadaczy Karty Legionowianina depozyt wyniesie 39 zł, zamiast 99 zł, a pierwsze pół godziny jazdy będzie bezpłatne. Za każde rozpoczęte kolejne 30 minut opłata wyniesie 1 zł – mówi Tamara Boryczka.

TAGI:

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: