Legionowo: Policjanci uratowali kobietę

Mundurowi z zespołu patrolowo-interwencyjnego sierż. szt. Łukasz Dalecki oraz st. sierż. Paweł Słomczyński w ostatniej chwili uratowali kobiecie życie, udzielając jej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. 29-latka trafiła pod opiekę lekarzy.

W niedzielę (22.01) przed godz. 14.00 policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego legionowskiej komendy patrolowali Legionowo. Podczas patrolu postanowili sprawdzić, czy w opuszczonym budynku nie gromadzą się osoby małoletnie lub bezdomne. Po wejściu do środka zauważyli kobietę, która próbowała targnąć się na swoje życie. Kobieta dawała oznaki życia.

Policjanci natychmiast przystąpili do akcji reanimacyjnej. Jednocześnie jeden z nich powiadomił dyżurnego komendy, by pilnie wezwał karetkę. Po krótkim czasie kobieta odzyskała przytomność i zaczęła samodzielnie oddychać. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego policjanci cały czas obserwowali jej stan. 29-latka trafiła do szpitala, gdzie teraz zajmą się nią lekarze.

Legionowscy policjanci z wydziału prewencji dzięki swojej postawie i profesjonalnie przeprowadzonej akcji uratowali ludzkie życie zapobiegając tragedii. Funkcjonariusze służą w Policji- sierż.szt. Łukasz Dalecki 10 lat, st. sierż. Paweł Słomczyński 5 lat. Ich zachowanie jest wzorem dla kolegów.

/KPP Legionowo/