Legionowo: Policjanci uratowali 59-latkę przed wychłodzeniem

Wystarczył jeden telefon, aby śpiącą wczoraj na przystanku w Legionowie kobietą zajęli się policjanci i medycy. Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, samotnych i nietrzeźwych, dlatego nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, jeden telefon pod numer 112 może uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Dyżurny legionowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednym z przystanków autobusowych w Legionowie leży kobieta. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres, tam zastali 59-latkę oraz zespół ratownictwa medycznego. Kobieta nie wymagała hospitalizacji

Z uwagi na utrzymujące się niskie temperatury, stan nietrzeźwości kobiety, mundurowi zabrali 59-latkę do jednostki policji celem wytrzeźwienia.

Dzięki sygnałom od mieszkańców, pomoc przyszła na czas. Wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby policjanci pomogli uchronić zdrowie, bądź życie osób bezdomnych, chorych, nieporadnych lub tych, które nie są w stanie samodzielnie i bezpiecznie dotrzeć do domu.

Podziel się z innymi