Legionowo: Pijany kierowca prowadził autobus 731

W niedzielę chwilę przed godziną 15 do naszej redakcji zadzwonił czytelnik Piotr z informacją, że autobus linii 731 prawdopodobnie prowadzi pijany kierowca. Informację przekazaliśmy natychmiast legionowskim stróżom prawa, którzy poinformowali, że też już dostali zgłoszenie i pojechali zatrzymać autobus.

Autobus udało się zatrzymać na ulicy Zegrzyńskiej w Legionowie. Kierujący pojazdem 40-letni mężczyzna poddany został badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania dał ponad 3,5 promila (1,70 mg/l). Pracownik Miejskich Zakładów Autobusowych został zatrzymany i osadzony w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie.

Autobus z pętli Żerań FSO w Warszawie w kierunku Jabłonny i Legionowa wyjechał o godzinie 14:15. Dzięki czujności pasażerów i telefonie zarówno na policję jak i do naszej redakcji, udało się zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę.

Jego styl jazdy od razu mówił, że jest pijany. Jeździł po krawężnikach, gwałtownie hamował. Dobrze, że policja szybko zatrzymała tego pirata drogowego - mówi nasz czytelnik Piotr, który podróżował autobusem.

Miejskiej Zakłady Autobusowe oraz Policja wyjaśniać będą w którym momencie kierowca spożywał alkohol. Czy do pracy przyszedł już pod wpływem a mimo to został wypuszczony na trasę czy może spożywanie alkoholu rozpoczął będąc już za kierowcą autobusu? Mężczyzna po wytrzeźwieniu zostanie przesłuchany przez policję.