Legionowo: Mobilny Punkt Pobrań Drive – Thru

W Legionowie będzie można skorzystać z usług Mobilnego Punktu Pobrań Drive – Thru. Zostanie on uruchomiony na parkingu P&R przy ul. Szwajcarskiej, róg Piaskowej. Będzie można w nim wykonać test zarówno z NFZ (po otrzymaniu odpowiedniego skierowania), jak i prywatnie.

Punkt powstaje z inicjatywy Prezydenta Miasta Legionowo Romana Smogorzewskiego w porozumieniu z firmą Diagnostyka sp. z o.o. Pierwsze rozmowy w tej kwestii podejmowane były już na wiosnę br.

Badania w punkcie zostaną zrealizowane z zachowaniem wszelkich procedur epidemiologicznych i w ścisłej współpracy z sanepidem oraz władzami samorządowymi. Będą one wykonywane bez konieczności wysiadania z samochodu. Następnie wymazy będą przewożone do specjalistycznego laboratorium i tam przeprowadzana będzie dalsza diagnostyka. Przypomnijmy, że o tym czy pacjenci zostaną skierowani na wymaz decydują zgodnie z przepisami lekarze POZ.

Punkt powstaje przede wszystkim w związku z oczekiwaniami mieszkańców oraz po to, aby przyspieszyć diagnostykę. Zaoszczędzi on również niepotrzebnych wizyt w szpitalu lub poszukiwania punktów drive-thru poza terenem Legionowa. Liczę, że będzie to element dzięki, któremu szybko uda się ustalić osoby chore i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa w naszym mieście – mówi Roman Smogorzewski prezydent miasta.

Wszelkie szczegółowe informacje dotyczące funkcjonowania Punktu Pobrań podamy już wkrótce.

Podziel się z innymi