Legionowo: Miasto obchodzi 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości

Mszą świętą w kościele pw. św. Józefa w Legionowie, rozpoczęły się obchody 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uczestnicy przeszli z kościoła pod pomnik Marszałka Piłsudskiego, gdzie po przemówieniach, Apelu Pamięci i salwie honorowej, złożono wiązanki kwiatów.

Msza święta w kościele św. Józefa zgromadziła tłumy legionowian. W uroczystościach udział wziął prezydent miasta Roman Smogorzewski wraz z zastępcą Piotrem Zadrożnym oraz posłowie na Sejm RP Kamila Gasiuk-Pihowicz i Jan Grabiec. Po nabożeństwie wszyscy zebrani przeszli ulicą Piłsudskiego pod pomnik Marszałka, gdzie odbyły się dalsze uroczystości o charakterze patriotycznym i wojskowym.

Pod pomnikiem głos zabrał prezydent Roman Smogorzewski oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich, którzy włodarzowi wręczyli okolicznościowe odznaczenie, doceniając zaangażowanie prezydenta w pomoc kombatantom.

Żołnierze poprowadzili Apel Pamięci oraz oddali Salwę Honorową dla uczczenia 100. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Foto: Marek Karpowicz
Wideo: Alan Łącki