Legionowo: Areszt za rozbój na kurierze

Sąd Rejonowy w Legionowie na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 22-letniego Mateusza C. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy za rozbój na pracowniku firmy kurierskiej. Mężczyzna jest jeszcze podejrzany o wypowiadanie gróźb karalnych wobec swojej rodziny oraz dwukrotną kradzież kosmetyków i perfum o wartości przeszło 4 tysiące złotych z jednej z legionowskich drogerii. Teraz 22-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Tydzień temu (21 kwietnia) około godz. 11.00 pracownik jednej z firm kurierskich udał się do bloku przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej w Legionowie dostarczyć paczkę. Kiedy wszedł do budynku sprawca pociągnął go za rękę i zagroził atakiem. W tym samym czasie drugi ze sprawców z samochodu kuriera ukradł trzy przesyłki, w których były m.in. części samochodowe. Po kradzieży mężczyźni uciekli.

Po intensywnych czynnościach policjanci wydziału kryminalnego wytypowali i zatrzymani jednego z mężczyzn podejrzanych o napad na kuriera- 22-letniego Mateusza C. Podczas przeszukania u mężczyzny w domu policjanci znaleźli część ze skradzionego mienia.

Legionowscy śledczy prowadząc odrębne postępowania przygotowawcze ustalili także, że Mateusz C. podejrzany jest o inne przestępstwa- grożenie swojej matce i siostrze pozbawieniem życia i zniszczeniem mieszkania oraz dwukrotną kradzież z jednej z legionowskich drogerii markowych kosmetyków i perfum o wartości przeszło 4 tysiące zlotych. Jak ustalili policjanci mężczyzna był w przeszłości notowany i poszukiwany przez organy ścigania.

Mateusz C. po wykonanych czynnościach został oddany do dyspozycji prokuratora. Komendant Powiatowy Policji w Legionowie skierował jednocześnie wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator przychylił się do wniosku i wystąpił z nim do sądu. Sąd Rejonowy w Legionowie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego aresztował tymczasowo 22- letniego Mateusza C. na 3 miesiące. Mężczyznie grozi teraz kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Trwają czynności, aby zatrzymać drugiego z podejrzanych o rozbój mężczyzn. Jego zatrzymanie jest dla policjantów kwestią czasu.

/KPP Legionowo/