Legionowo: 2 pijanych kierowców

Na terenie podległym Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie nie ustają kontrole drogowe wymierzone w tych, którzy mimo ostrzeżeń i apeli wsiadają za kierownicę, pijąc wcześniej alkohol. W poniedziałek w ręce funkcjonariuszy wpadło dwóch amatorów jazdy "na podwójnym gazie". Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy zostali wezwani do Legionowa, na miejsce zdarzenia drogowego. Funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, uczestników kolizji drogowej. Mundurowi od jednego z nich wyczuli woń alkoholu. Jacek W., został poddany badaniu na zawartość alkoholu, gdzie uzyskano wynik prawie 2 promili. Jak ustalili stróże prawa to właśnie ten mężczyzna kierując pojazdem marki Opel doprowadził do zdarzenia drogowego z Lexusem.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego wpadł w ręce serockiej patrolówki, która otrzymała zgłoszenie
o pojeździe jadący „od prawej do lewej” DK61. Po chwili policjanci zatrzymali do kontroli Peugeota, którym kierował 41-letni Tomasz S., który w organizmie miał 2,3 promila alkoholu.

Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

/KPP Legionowo/