Zegrze: Zderzenie Toyoty z Mercedesem. Ranna 70-latka

W piątek (26.01) o godzinie 9:30 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na DK61 przy skrzyżowaniu z ulicą Groszkowskiego w Zegrzu gm. Serock. W wypadku ucierpiała 70-letnia kobieta, która została odwieziona do szpitala. 

Na miejsce pierwszy przybył zastęp z WSP Zegrze. Wojskowi strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz udzielili wsparcia psychicznego kobiecie, która uskarżała się na ból głowy. Do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego, starsza pani pozostała w pojeździe pod opieką strażaków a następnie po wykonaniu dostępu, przekazana medykom i odwieziona do szpitala.

Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Legionowa niespełna 100 metrów od wczorajszego wypadku w wyniku którego śmierć na miejscu poniosła 32-letnia kobieta.

W zdarzeniu udział brały pojazdy marki Toyota oraz dostawczy Mercedes. Kierującym nic się nie stało, badanie alkomatem nie wykazało alkoholu w organizmach kierowców. Poszkodowana kobieta była pasażerką samochodu osobowego. Na czas akcji i oględzin miejsca zdarzenia, ruch w kierunku Legionowa prowadzony był przez Jachrankę i stopień wodny w Dębe.

Udział w akcji:
471M21 - JRG Legionowo
471M25 - JRG Legionowo
471M90 - JRG Legionowo
WSP Zegrze
W01-178 - ZRM Serock
WRD KPP Legionowo
GDDKiA