Zatrzymani pijani kierujący samochodami

Niestety pomimo apeli nadal bardzo często zdarza się, że kierowcy będący pod wpływem alkoholu wsiadają za kierownicę. Policjanci z wydziału ruchu drogowego kolejny raz zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Na drodze krajowej nr 61 w tym samym miejscu najpierw wpadł 32-letni obywatel Ukrainy, na drugi dzień 55-letni mieszkaniec gminy Serock. Obaj mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem.

Policjanci przez cały rok prowadzą działania oraz kampanie społeczne, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym i wyeliminowanie z naszych dróg nietrzeźwych kierowców. Niestety nadal część osób nie zważa na stwarzane przez siebie zagrożenia i decyduje się na kierowanie samochodami będąc pod wpływem alkoholu.

Tak też było w przypadku 32-letniego obywatela Ukrainy i 55-letniego mieszkańca gminy Serock. Na drodze krajowej nr 61 w Michałowie Reginowie na ul. Warszawskiej w odstępie jednej doby zostali zatrzymani do kontroli drogowych. Skontrolowany przez „drogówkę” obywatel Ukrainy „wydmuchał” 1,3 promila natomiast kierujący volkswagenem 55-latek niemal promil alkoholu.

Policjanci zablokowali kierowcom możliwość dalszej jazdy. Po wytrzeźwieniu od śledczych z wieliszewskiego komisariatu mężczyźni usłyszeli zarzuty z art. 178a Kodeksu Karnego.

Zatrzymani kierowcy nie unikną teraz odpowiedzialności karnej. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

Piłeś- nie jedź. Nie narażaj siebie i innych na niebezpieczeństwo.

/KPP Legionowo/