Zalew Zegrzyński: Ratownicy WOPR pilnują bezpieczeństwa

Na terenie Zalewu Zegrzyńskiego codziennie można skorzystać z kąpieli w 3 miejscach w których dyżur pełnią ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Podczas dyżurów mają ręce pełne pracy. 

W miejscu wykorzystywanym do kąpieli w Serocku i Wieliszewie dyżur pełni po 2 ratowników. Na plaży "Dzika Plaża" w Nieporęcie dyżuruje 4 ratowników. W  upalne dni gdy wypoczywających nad wodą jest bardzo dużo, ratownicy mają ręce pełne pracy. Podczas dyżuru muszą cały czas pilnować kąpieliska i osób w nim przebywających oraz pomagać potrzebującym. Jak sami mówią co chwilę mają akcję "plasterek" czyli osoby, które skaleczyły się i potrzeba opatrzyć ich ranę czy skaleczenie.

Niestety kila razy w obecnym sezonie doszło do sytuacji zagrażających życiu. W Wieliszewie ratownicy pomagali tonącym osobom oraz mężczyźnie, który skoczył do płytkiej wody, doznając urazu kręgosłupa.

Apelujemy wraz z ratownikami o niespożywanie alkoholu podczas wypoczynku nad wodą. Większość niebezpiecznych zdarzeń nad wodą spowodowana jest właśnie przez alkohol.