Wspólne działania policjantów z Komendy i Centrum Szkolenia

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego legionowskiej komendy oraz Zakładu Ruchu Drogowego Centrum Szkolenia Policji w Legionowie po raz kolejny realizowali wspólne działania prewencyjno-kontrolne. Przeprowadzone one zostały w Zegrzu i Marynino.

Po raz kolejny na drogach powiatu legionowskiego wspólne działania przeprowadziła legionowska drogówka oraz słuchacze kursu specjalistycznego w zakresie ruchu drogowego. Kursanci pełnili służbę w ramach programowych zajęć praktycznych z zagadnień dot. kontroli transportu drogowego i stanu technicznego pojazdu.

Podjęte wspólne czynności miały na celu m.in. kontrolę pojazdów, którymi dokonywany jest przewóz osób, rzeczy oraz zwierząt, kontrola czasu pracy kierujących pojazdami oraz dokumentów wymaganych w ruchu krajowym i międzynarodowym, kontrola pojazdów, które przewożą towary niebezpieczne, kontrola pojazdów, które przewożą szybko psujące się artykuły żywnościowe.

W godz. 8.00-13.00 w miejscowości Zegrze (droga krajowa nr 61) i w miejscowości Marynino (droga wojewódzka nr 632) kontrolowali pojazdy w wyniku czego ujawnili nieprawidłowości. W związku z naruszeniami wynikającymi z Ustawy o transporcie drogowym dotyczącymi przepisów o stosowaniu urządzeń rejestrujących samoczynnie prędkość jazdy, czas jazdy i postoju oraz przepisów o czasie prowadzenia pojazdu, obowiązkowych przerw i odpoczynku, w stosunku do kierujących zastosowano środki przewidziane prawem.

Już wkrótce czasie planowane są kolejne wspólne działania. Są one możliwe dzięki porozumieniu między p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Legionowie podinsp. Anną Jędrzejewską- Szpak i Komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anną Rosół.

KPP Legionowo