Wieliszew: 33-latek na 14 dni trafił do aresztu

Policjanci z Wieliszewa zatrzymali 33-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna od blisko 4 miesięcy był poszukiwany i unikał kontaktu z Policją. Miejsce, w którym można go spotkać wskazał dzielnicowy st.sierż. Juliusz Wielechowski i od wczoraj Rafał C. w jednym z warszawskich zakładów karnych odbywa karę za jazdę pojazdem mechanicznym "na podwójnym gazie".

Dzielnicowy to szczególny rodzaj policyjnej służby. Oprócz realizacji wielu zadań z zakresu przeciwdziałania przestępstwom i wykroczeniom, na bieżąco prowadzi również rozpoznanie powierzonego mu rejonu służbowego. Także pod kątem danych na temat osób poszukiwanych.

Dobrą znajomością swojego rejonu wykazał się dzielnicowy z Komisariatu Policji w Wieliszewie. St. sierż. Juliusz Wielechowski analizując napływające do niego informacje wytypował konkretny adres, gdzie może przebywać poszukiwany listem gończym 33-latek.

W minioną niedzielę policjanci z wieliszewskiego komisariatu, w miejscu wskazanym przez dzielnicowego zatrzymali Rafała C. Funkcjonariusze potwierdzili, że mężczyzna od blisko 4 miesięcy był poszukiwany listem gończym dla legionowskiego sądu.

Wczoraj 33-latek trafił na 14 dni do zakładu karnego, gdzie zgodnie z wyrokiem sądu odbywa karę za prowadzenie pojazdu mechanicznego „na podwójnym gazie”.