Weekend nad Jeziorem Zegrzyńskim

W cieple weekendowe dni nad Jezioro Zegrzyńskie przybywają tłumy spragnionych wypoczynku. Dzięki bliskiej odległości od Warszawy, jej mieszkańcy chętnie wyjeżdżają za miasto i wspólnie z mieszkańcami powiatu legionowskiego wypoczywają w trzech przygotowanych do tego miejscach.

Nieporęt
"Dzika Plaża" w Nieporęcie pilnowana jest jak wszystkie inne miejsca przez ratowników Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. To można powiedzieć ulubione miejsce wypoczynku wśród gości Jeziora Zegrzyńskiego. Na terenie plaży znajdują się punkty gastronomiczne oraz wypożyczalnia kajaków i rowerków wodnych.

Serock
Plaża w Serocku jest super zorganizowana. Wyznaczone miejsce do kąpieli pod okiem ratowników, plac zabaw dla dzieci, park wodny, natryski czy miejsca do leżenia oraz duże boisko sportowe. To wszystko zachęca do odwiedzenia tego 600-letniego miasta. Do Serocka w weekendy pływa również tramwaj wodny z Warszawy.

Wieliszew
W Wieliszewie plaża gminna znajduje się w pobliżu osiedla 600-lecia. Z Legionowa można na nią dojechać autobusem linii L-9 i L10. Bezpieczeństwa strzegą ratownicy WOPR a dla spragnionych dostępne są stoiska z jedzeniem i piciem.

Niestety z chwilą przybycia na miejsce naszych reporterów zaczynał padać deszcz i plażowicze się zbierali do wyjścia. Dlatego też nie mamy zdjęć z wypoczynku w Wieliszewie.