V Eliminacje Powiatowe do Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek (17.03) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W eliminacjach udział wzięło 51 uczniów zgłoszonych przez szkoły oraz jednostki OSP.

Uczestników podzielono na 3 grupy wiekowe:
- Szkoły Podstawowe
- Gimnazja
- Ponadgimnazjalne

Pierwszym etapem był test pisemny. Wszyscy uczestnicy otrzymali test z 30 pytaniami i musieli wybrać prawidłową odpowiedź. Następnie 5 osób, które uzyskały najwyższe wyniki w swojej grupie wiekowej, zostały zakwalifikowane do kolejnej części polegającej na odpowiedzi ustnej na wylosowane pytania.

W przerwie turnieju, młodzież mogła z bliska przyjrzeć się wyposażeniu samochodu ratowniczo - gaśniczego marki MAN, który stanowi tzw. drugi wyjazd w legionowskiej Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej.

Nagrodę za pierwsze miejsce w każdej z kategorii ufundował Wójt Gminy Wieliszew. Za drugie miejsce nagrody ufundowała Gmina Serocka a trzecie miejsce nagrody ufundowała Gmina Jabłonna. Podziękowania za udział w turnieju dla uczestników przekazał prezydent Legionowa Roman Smogorzewski.

Wyniki końcowe:
Szkoły Podstawowe:
1. Jakub Wojciechowski
2. Amelia Piesak
3. Antoni Rusiecki.

Gimnazja:
1. Grzegorz Pawlak
2. Zuzanna Wiśniewska
3. Aleksandra Wójcik.

Ponadgimnazjalne:
1. Aleksandra Brańska
2. Mateusz Skibiński
3. Adam Augustyniak