Strażacy usuwają skutki wichury

We wtorek (27 grudnia) strażacy kilka razy interweniowali do usuwania drzew powalonych na drogę. Wszystko to przez silny wiatr, który od poniedziałku jest mocno odczuwalny na terenie całego kraju i w porywach osiąga nawet 100 km/h.

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 4:27 z Nieporętu. Zgłaszający informował, że drzewo blokuje przejazd na ul. Nowolipie. Na miejsce udał się zastęp z OSP Nieporęt. Strażacy przy pomocy piły do drewna, pocięli na kawałki leżący konar i udrożnili ruch na drodze.

Takie samo zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego legionowskich strażaków o godzinie 6:11. Za drugim razem drzewo leżało na ulicy Suwalnej w Legionowie. Na miejsce udał się jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej.

O godzinie 10:35 wpłynęło zgłoszenie z ulicy Jana III Sobieskiego w Legionowie o pochylonym drzewie nad jezdnią. Na miejsce natychmiast skierowano zastęp strażaków z Legionowa.

O godzinie 10:49 dwa zastępy w tym podnośnik w Dąbrowie Chotomowskiej gm. Jabłonna, interweniowały przy złamanym drzewie.

O godzinie 11:15 w Chotomowie na ulicy Bagiennej niebezpiecznie nisko zwisał kabel telekomunikacyjny. Z problemem równie szybko poradzili sobie interweniujący strażacy.

O godzinie 11:35 kolejne zgłoszenie wpłynęło z Kątów Węgierskich w gminie Nieporęt. Na ulicy Opal leżało drzewo na jezdni. Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Kąty Węgierskie.

/PJ/
Foto: Jakub Płatkowski