Strażacka młodzież szykuję się na obóz

W tym roku członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu legionowskiego również wyjadą na strażacki obóz. Wszystko możliwe dzięki zaangażowaniu od wielu już lat w organizację obozu przez Zarząd Powiatowy Związku OSP RP. Samorządy poszczególnych gmin również dofinansowały swoim młodym strażakom wypoczynek nad morzem.

Obóz zostanie zlokalizowany w ośrodku wypoczynkowym Oskar w Mikoszewie. Jest to sprawdzony ośrodek do którego strażacy z powiatu legionowskiego, nie raz już przyjeżdżali. Każdy z uczestników, może dzięki licznym dotacjom udzielonym przez samorządy czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz firmy ubezpieczeniowe, pojechać na obóz płacąc tylko niewielką część kosztów pobytu.

– Już tylko niespełna trzy tygodnie pozostały do wyjazdu młodych adeptów pożarnictwa na organizowany po raz kolejny obóz szkoleniowo – wypoczynkowy. W tym roku do nadmorskiego Mikoszewa wyjedzie grupa 55 uczestników choć chętnych było o wiele więcej. Niestety warunki organizacyjne i transportowe a przede wszystkim możliwości ośrodka w którym będą przebywać nie pozwoliły na zabranie większej grupy – mówi naszej redakcji dh Krzysztof Goślicki Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP.

Z jednostek z terenu gminy Jabłonna udział weźmie 20 członków MDP. Najliczniejsza grupa będzie z gminy Wieliszew. Aż 25 druhów z Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn będzie doskonalić swoje umiejętności na obozie. Z Legionowa na obóz pojedzie 7 a z gminy Serock 3 druhów.

Nad szkoleniem i bezpieczeństwem strażackiego narybku czuwać będą instruktorzy z OSP Jabłonna i OSP Janówek-Góra. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie pomyślnie i dzieciaki będą mile wspominać swój pobyt nad morzem – dodaje Goślicki.

Poniżej zamieszczamy fotorelację obozu w 2018 który również odbywał się w Mikoszewie.

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: