Stasi Las: Wypadek na DK61. Nie żyją dwie osoby.

W sobotni wieczór (4.11) chwilę przed godziną 19 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w Stasim Lesie gm. Serock na DK61. Na miejscu po chwili zjawiła się Wojskowa Straż Pożarna z Zegrza oraz Zespół Ratownictwa Medycznego z Serocka.

Trwa udzielanie pomocy potrzebującym. Na pasie w kierunku Warszawy ruch został wstrzymany. Medycy reanimują jedną z osób. Do pomocy zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy, który wylądował na lądowisku przy bazie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zegrzu. Tam karetką dowieziony zostanie pacjent, którego przetransportować trzeba pilnie do szpitala specjalistycznego. Niestety na terenie WOPR-u ponownie doszło do zatrzymania akcji serca. Reanimacja zakończyła się zgonem.

101

Jak wstępnie wiadomo, kierujący samochodem osobowym marki Audi, zjechał z drogi i uderzył w ekran dźwiękochłonny. Pojazdem podróżowały 4 osoby. Dwie osoby odwieziono do szpitali.

Foto:  Piotr Mostowiec

Aktualizacja 19:38
Jak dowiedziała się nasza redakcja niestety nie udało się uratować reanimowanej kobiety i lekarz stwierdził zgon. Na miejsce udają się technicy kryminalistyki i prokurator.

Aktualizacja 20:19 
Na miejscu zdarzenia obecny jest prokurator, który wykonuje wstępne czynności procesowe.

Aktualizacja 20:58
Ostateczny bilans wypadku to dwie ofiary śmiertelne. Kierujący samochodem mężczyzna został ranny a pasażerowie nie przeżyli wypadku. 47-kierujący odwieziony został do szpitala w Pułtusku a jego syn do Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Rodzice nie przeżyli wypadku.

Udział w akcji:
471M21 - JRG Legionowo
471M25 - JRG Legionowo
479M36 - OSP Serock
WSP Zegrze
W01-174 - ZRM Zegrze
W01-178 - ZRM Serock
WRD KPP Legionowo
Ratownik 12 - Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa

/MK, DP/

Pierwsze zdjęcia otrzymaliśmy na naszą skrzynkę mailową redakcja@wirtualnelegionowo.pl
Info WL