Starostwo Powiatowe od stycznia czynne również w soboty

Od stycznia 2018 r. legionowskie starostwo będzie czynne w soboty. Od 8 rano do południa będzie można załatwić sprawy w biurze obsługi mieszkańców, czyli w zakresie architektury, geodezji, komunikacji i ochrony środowiska. Taką decyzję podjął starosta legionowski, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

Do tej pory osoby pracujące w tych samych godzinach, w których otwarte jest Starostwo Powiatowe w Legionowie miały możliwość załatwienia swojej sprawy jedynie w poniedziałek. W tym dniu godziny pracy urzędu są wydłużone do 18. Od stycznia 2018 r. sytuacja ta ulegnie radykalnej zmianie i urząd będzie działał również w soboty.

- Od lat konsekwentnie stawiamy na jakość i komfort obsługi w starostwie. Zaczęliśmy od przebudowy wydziału architektury kilka lat temu – nie tylko wygodniejszej aranżacji przestrzeni dla klientów, ale też zmian organizacyjnych, które sprawiły, że szybkość załatwiania spraw znacząco się poprawiła. Kolejnym krokiem była przebudowa w wydziale komunikacji. Natomiast w tym roku uruchomiliśmy Biuro Obsługi Mieszkańców, co również usprawniło obsługę. Otwarcie urzędu w soboty to kolejny krok w obranym przez nas kierunku – mówi starosta legionowski Robert Wróbel.

Bez brania urlopu
Począwszy od 13 stycznia (6 stycznia jest dniem ustawowo wolnym od pracy – przypada w niego Święto Trzech Króli) w Starostwie Powiatowym w Legionowie będzie można załatwić rejestrację samochodu, prawo jazdy, wypisy i wyrysy z ewidencji gruntów czy rejestrację łodzi, jak również złożyć wniosek o pozwolenie na budowę czy też odebrać gotową decyzję również w soboty. Starostwo będzie pracować w godzinach od 8 do 12. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wszystkie te osoby, które dotąd, ze względu na godziny pracy pokrywające się z czasem działania urzędu lub na pracę w miejscu na tyle od Legionowa odległym, że nie były w stanie dotrzeć tu nawet przed 18, miały problem, by załatwić swoją sprawę. Niektórzy specjalnie w tym celu brali dzień wolny. Teraz to nie będzie konieczne. W każdą sobotę od rana do południa czekać na nich będą pracownicy legionowskiego starostwa.

Płatności tylko kartą
Ważną informacją dla tych, którzy zdecydują się skorzystać z usług starostwa w sobotę, jest fakt, że wszelkie opłaty związane z załatwianymi formalnościami będzie można w ten dzień uregulować na miejscu wyłącznie płacąc kartą płatniczą. W starostwie nie ma kasy, której funkcję w dni powszednie spełnia Filia Banku Spółdzielczego, zlokalizowana w tym samym budynku. Ci, którzy nie używają tzw. „plastiku”, będą mogli udać się do najbliższego czynnego banku lub urzędu pocztowego, w którym dokonają wpłaty na wskazane konto. Trzeba o tym pamiętać, by uniknąć niespodzianek.

- Uruchomienie punktu kasowego na jeden dzień w tygodniu byłoby nieracjonalne ekonomicznie, gdyż pociągałoby za sobą znaczące koszty. Mam nadzieję, że zyskując możliwość załatwienia sprawy w dzień wolny od pracy mieszkańcy będą wyrozumiali dla tego drobnego ograniczenia, jakim jest możliwość płatności wyłącznie kartą. – mówi sekretarz powiatu Artur Borkowski.

Nie ma wątpliwości, że fakt, iż starostwo jest otwarte w soboty, dla wielu mieszkańców będzie znacznym ułatwieniem i pomysł ten spotka się z ich aprobatą.