Skrzeszew: Zatrzymany sprawca zniszczenia Orlika

Śledczy z wieliszewskiego komisariatu postawili zarzut niszczenia mienia 19-letniemu Fabianowi N., podejrzanemu o zniszczenie 2 ławek, kosza na śmieci oraz klamek od 4 drzwi do pomieszczeń znajdujących się na obiekcie sportowym Orlik w Skrzeszewie. Sprawa została wyjaśniona dzięki dzielnicowemu, który pomógł ustalić okoliczności powstania zniszczeń. Fabianowi N. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec kwietnia bieżącego roku, mieszkańców Skrzeszewa spotkała niemiła niespodzianka. Na sportowym Orliku, który jest bardzo przydatny lokalnej społeczności, nieznany sprawca powyrywał dwie ławki oraz kosz na śmieci i urwał 4 klamki od drzwi pomieszczeń gospodarczych obiektu. Pracownik Urzędu Gminy Wieliszew na komisariacie złożył zawiadomienie o przestępstwie i oszacował straty na 950 zł.

Policjanci nie lekceważyli sprawy i natychmiast przestąpili do pracy, aby ustalić i pociągnąć do odpowiedzialności sprawcę zniszczeń. W sprawę, w ramach swoich kompetencji, zaangażowani byli wszyscy policjanci z komisariatu w Wieliszewie, także dzielnicowi.

Przełom w dochodzeniu przyniosły właśnie ustalenia jednego z dzielnicowych. St.sierż. Juliusz Wielechowski skrupulatnie analizował zdarzenie i zbierał dane mogące pomóc w wykryciu sprawcy przestępstwa. Zaangażowanie przyniosło rezultat i dzielnicowy uzyskał informacje, które mogły pomóc w rozwiązaniu sprawy zniszczeń na Orliku.

Policjanci z wieliszewskiego komisariatu natychmiast przystąpili do weryfikacji podejrzeń dzielnicowego i na terenie Skrzeszewa oraz Jabłonny zatrzymali dwóch 19-latków. Śledczy ustalili okoliczności w jakich doszło do uszkodzenia infrastruktury na Orliku i postawili zarzut niszczenia mienia 19-letniemu mieszkańcowi Jabłonny. Fabian N. przyznał się do przestępstwa i wkrótce o jego losie zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Legionowo