Skrzeszew: 5 podejrzanych o kradzieże i włamania

Policjanci wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali 5 mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniami, do których doszło w gminie Wieliszew. 33-letni Łukasz K., 28-letni Krzysztof G., 36-letni Marcin M., 29-letni Stanisław W. i 35-letni Konrad K. usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem dokonane wspólnie i w porozumieniu. Marcin M., Łukasz K. i Stanisław W. zostali aresztowani na 3 miesiące natomiast wobec Krzysztofa G. i Konrada K. zastosowano policyjny dozór.

W ubiegły wtorek ok. 14.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Legionowie został powiadomiony o kradzieży z włamaniem do jednego z domów w Skrzeszewie. Łupem padły pieniądze, złota biżuteria oraz zegarki warte ok. 16 tysięcy złotych. Policjanci wydziału kryminalnego jak tylko dowiedzieli się o przestępstwie natychmiast udali się w teren.

W wyniku podjętych czynności w jednym z domów w m. Poddębie zatrzymali pięciu mężczyzn. Podczas przeszukania znaleźli pochowane w różnych miejscach skradzione przedmioty pochodzące z przestępstwa w Skrzeszewie. Ponadto policjanci ujawnili narkotyki oraz przedmioty takie jak metalowa łapka, pistolet hukowy, które mogły służyć do popełnienia przestępstwa.

Dalsze przeszukanie domu pozwoliło na znalezienie, jak później ustalili wieliszewscy śledczy, przedmiotów które pochodziły z innego włamania w gminie Wieliszew. Tam straty opiewały na kwotę 15 tysięcy zł.

Podejrzani mężczyźni, wszyscy w przyszłości notowani przez Policję, to mieszkańcy powiatu legionowskiego i piaseczyńskiego.

33-letni Łukasz K., 28-letni Krzysztof G., 36-letni Marcin M. , 29-letni Stanisław W. i 35-letni Konrad K. usłyszeli po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem dokonane wspólnie i w porozumieniu. Marcin M., Łukasz K i Stanisław W zostali aresztowani na 3 miesiące natomiast wobec Krzysztofa G. i Konrada K. zastosowano policyjny dozór.

Wszystkim zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów.

/KPP Legionowo/