Serock: Znęcał się nad żoną. Trafił pod policyjny dozór

Kilka dni temu policjanci z Serocka zatrzymali mężczyznę, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Decyzją prokuratora 51-latek trafił pod policyjny dozór. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu do Komisariatu Policji w Serocku zgłosiła się kobieta, która złożyła zawiadomienie o stosowaniu przemocy fizycznej i psychicznej przez męża.

Mundurowi natychmiast zajęli się sprawa i już w kilka godzin po otrzymaniu informacji o przestępstwie zatrzymali podejrzanego. W momencie zatrzymania 51-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 51-latka środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji.

Przypominamy, że zgodnie z art. 207 § 1 Kodeksu Karnego- „Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.”

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: