Serock: Zabezpieczono 100 tysięcy sztuk kleju

Policjanci z komisariatu w Serocku oraz wydziału do spraw przestępczości gospodarczej i korupcji legionowskiej komendy przy wsparciu funkcjonariuszy Urzędu Celnego zabezpieczyli ponad 100 tysięcy sztuk kleju szybkoschnącego. Straty producenta sięgają 500 tysięcy złotych. Dwóch przedsiębiorców usłyszało zarzuty naruszenia własności przemysłowej.

W październiku ubiegłego roku na terenie jednej z firm w gminie Serock policjanci we współpracy z Urzędem Celnym zabezpieczyli ponad 100 tysięcy sztuk kleju szybkoschnącego.

W związku z podejrzeniem wprowadzenia do obrotu kleju z podrobionymi znakami towarowymi opatentowanymi i zarejestrowanymi w Urzędzie Patentowym śledczy z serockiego komisariatu wszczęli postępowanie przygotowawcze. Wnikliwie przeprowadzone czynności policjantów pozwoliły na zgromadzenie pokaźnego materiału dowodowego.

Dwaj przedsiębiorcy, 30-letni Marcin K. oraz 55-letni Sławomir K. podejrzani są o dokonanie wspólnie i w porozumieniu wprowadzenia do obrotu poprzez import kleju z Chin i jego sprzedaż na terenie Polski.

Producent oryginalnego kleju oszacował straty na kwotę 500 tysięcy złotych.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty naruszenia prawa do własności przemysłowej. 30 i 55-latkom grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do lat 2.

/KPP Legionowo/