Serock: Świadek ujął nietrzeźwego kierowcę

Po raz kolejny dzięki obywatelskiej postawie świadka nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Mężczyzna wyczuł woń alkoholu od kierowcy peugeota, kiedy ten zatrzymał się aby zapytać o drogę. Za kierownicą peugeota siedział 46-latek mający ponad dwa promile alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

Wczoraj chwilę po godzinie 8 przypadkowy świadek ujął nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna wyczuł woń alkoholu od kierującego peugeotem, kiedy ten zatrzymał się aby zapytać o drogę. Świadek mając podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy odebrał mu kluczyki i powiadomił Policję.

Przybyli na miejsce mundurowi z Serocka poddali 46-letniego mieszkańca powiatu legionowskiego badaniu trzeźwości. Kierujący miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialny kierowca poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości.

Dzięki obywatelskiej postawie świadka kolejny nietrzeźwy kierowca został wyeliminowany z ruchu drogowego. Takie działanie może uratować czyjeś życie.

TAGI:

Podziel się z innymi