Serock: Nietrzeźwy spowodował kolizję

41-latek mając blisko 2 promile alkoholu wjechał hondą w bariery energochłonne. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Mieszkańcowi powiatu legionowskiego grozi teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Dyżurny legionowskiej komendy otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 62 w miejscowości Serock. Według zgłoszenia najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca hondy wjechał w bariery energochłonne. Interweniujący na miejscu policjanci ruchu drogowego potwierdzili to zgłoszenie.

Okazało się, że autem kierował 41-letni mieszkaniec powiatu legionowskiego. Mundurowi wyczuli od niego charakterystyczną woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że nie powinien wsiadać za kierownicę. Miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Teraz sprawą mężczyzny zajmie się sąd. Za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

PAMIĘTAJMY!!!
Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy w konfrontacji z prawidłowo poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: