Powiat: Podsumowanie minionego weekendu

Legionowscy policjanci odnotowali w weekend 4 kolizje drogowe oraz zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Niestety nie obyło się też bez wypadku drogowego, w którym ranny został 22-letni mężczyzna. Wczoraj także na akwenie Zalewu Zegrzyńskiego pod samochodem załamał się lód. Zwracamy się z apelem do kierujących i pieszych o rozsądne i bezpieczne zachowania na drodze, a także o kierowanie się zdrowym rozsądkiem na zamarzniętych zbiornikach wodnych.

Podczas minionego weekendu legionowscy policjanci odnotowali 4 kolizje drogowe. W większości przypadków sprawcy zdarzeń nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze, za co zostali zostali ukarani mandatami karnymi.

Dzisiaj o godzinie 2.00 w nocy doszło do wypadku drogowego. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący audi 22-letni mężczyzna nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Z poważnymi obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Od kierującego została pobrana krew do badania na zawartość alkoholu. Wieliszewscy śledczy ustalą teraz dokładne przyczyny i przebieg wypadku.

Podczas weekendu policjanci zatrzymali aż 4 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich kierował pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Niechlubnym rekordzistą okazał się 58-letni mężczyzna, który wczoraj około godz. 21.00 na ulicy Warszawskiej w Michałowie Reginowie kierował fordem mając 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Około godz. 22.20 legionowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego. Jak się okazało przy ulicy Sowińskiego w Legionowie uczestnicy drogi jadący samochodem za renault zwrócili uwagę na kierowcę. Mieli podejrzenia, że jest pod wpływem alkoholu. Zatrzymali się i uniemożliwili kierującemu renault dalszą jazdę, a następnie wezwali Policję. Mundurowi zbadali 37-latka. Okazało się, że mężczyzna ma 1,5 promila alkoholu w organizmie. Taka czujność obywatelska i poczucie odpowiedzialności jest wzorem dla innych.

Wczoraj też na akwenie Zalewu Zegrzyńskiego w Nieporęcie przy ul. Zegrzyńskiej pod samochodem załamał się lód. Dwie osoby całe i zdrowe zdołały się wydostać się ze środka pojazdu.

Policjanci ostrzegają przed zamarzniętymi naturalnymi zbiornikami wodnymi. Lód może być niebezpieczny. Co roku dochodzi do zdarzeń zarwania się lodu. Prosimy również opiekunów dzieci o zwracanie uwagi na najmłodszych, którzy nie są świadomi zagrożenia. Jazda na łyżwach na takich zamarzniętych zbiornikach może doprowadzić do tragedii.

Do kierowców apelujemy o odpowiedzialną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

/KPP Legionowo/