Powiat: Dwóch kierowców zatrzymanych za przestępstwo

Policjanci pełniąc służbę na drogach powiatu legionowskiego, podczas kontroli drogowych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut dopuścili się przestępstwa. 44-latek odpowie za kierowanie pojazdem pomimo decyzji administracyjnej o cofnięciu mu uprawnień do kierowania, zaś 32-latek nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

W sobotę policjanci na terenie powiatu legionowskiego zatrzymali dwóch kierujących, którzy wsiadając za kierownicę swoich aut popełnili przestępstwo.

Tuż po godzinie 18.00 w Serocku funkcjonariusze legionowskiej drogówki zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem m-ki Citroen. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że wsiadł on za kierownicę pomimo cofnięcia uprawnień do kierowania pojazdami w drodze decyzji administracyjnej.

Tego samego dnia, po godzinie 22.00 w Jabłonnie, w ręce policjantów ze stołecznej drogówki wpadł kierujący pojazdem m-ki Daewoo. Podczas kontroli okazało się, że wobec 32-latka Sąd Rejonowy w Legionowie orzekł zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do połowy grudnia 2019 roku.

Mężczyźni doskonale zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie mogą ponieść za swoje czyny.

Policjanci przypominają, że złamanie orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Podziel się z innymi