Olszewnica: Złodziej aresztowany po pościgu

27-letniego Remigiusza K. podejrzanego o kradzież z włamaniem do domu po pościgu zatrzymali policjanci legionowskiego wydziału prewencji. W domu mężczyzny policjanci znaleźli 12 gramów kokainy. Decyzją sądu 27-latek został aresztowany na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 la pozbawienia wolności.

W miniony wtorek po godz. 21.00 dyżurny Komisariatu Policji w Wieliszewie otrzymał telefoniczną informację o włamaniu do domu w Olszewnicy Starej. Zgłaszający świadek poinformował, że zauważył podejrzane osoby "kręcące się" w domu.

W rejon zgłoszenia natychmiast zostali skierowani policjanci. Jako pierwsi na miejsce zdarzenia dojechali mundurowi z wydziału prewencji legionowskiej komendy. Zauważyli oni jak podejrzany mężczyzna ucieka. od razu podjęli pościg. Po niedługim czasie zatrzymali go i obezwładnili. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej wezwani na oględziny miejsca zdarzenia ustalili, że do włamania doszło poprzez wybicie szyby w drzwiach tarasowych domu. Do kradzieży mienia jednak nie doszło.

W domu u zatrzymanego 27-letniego Remigiusza K. podczas przeszukania policjanci znaleźli środki odurzające- 12 gramów kokainy.

Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy oraz jego analiza doprowadziła do przedstawienia mężczyźnie, karanego już w przeszłości, zarzutów usiłowania kradzieży z włamaniem oraz posiadania narkotyków.

Sąd na wniosek policjantów i prokuratora zastosował wobec podejrzanego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Policjanci nie wykluczają w tej sprawie kolejnych zatrzymań.

/KPP Legionowo/