Nieporęt: Zatrzymany na podwójnym gazie

Kolejny podejrzany o jazdę „na podwójnym gazie” w rękach stołecznych wywiadowców. 21-letni Tymoteusz G. prowadził forda po drodze w Nieporęcie, mając ponad promil w wydychanym powietrzu i próbował uciec przed ścigającymi go policjantami.

Legionowscy policjanci są wspierani w swoich zadaniach przez wywiadowców z Komendy Stołecznej Policji. Interwencje podejmowane przez stołeczny wywiad są uzasadnione i bardzo skuteczne.

W ubiegły czwartek, około godziny 22. przekonał się o tym 21-letni Tymoteusz G, który w Nieporęcie prowadził forda ul. Zegrzyńską w kierunku ul. Jana Kazimierza i nie włączył w samochodzie świateł mijania. Zauważyli to stołeczni wywiadowcy i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, aby sprawdzić przyczynę roztargnienia kierującego. Policjanci ruszyli swoim nieoznakowanym radiowozem za prowadzonym przez 21-latka fordem, dając kierującemu dźwiękowe i świetlne sygnały do zatrzymania się. Jednak ten, ani myślał wykonać polecenie policjantów i zaczął przyspieszać jazdę, uciekając fordem przed radiowozem. Po przejechaniu kilkuset metrów, ford zatrzymał się nieopodal stacji benzynowej. Kierujący nim mężczyzna w pośpiechu wysiadł i rozpoczął pieszą ucieczkę przed goniącymi go policjantami, którzy nie tracili go z oczu. Mężczyzna uciekał przez zarośla i krzaki w kierunku wiaduktu nad Kanałem Żerańskim. W pewnym momencie uciekinier wszedł do wody i brodząc po pas, wyszedł z drugiej strony kanału - wprost w ręce stołecznych wywiadowców.

Policjanci zatrzymali 21-letniego Tymoteusza G. Badanie alkomatem wykazało ponad promil w wydychanym przez niego powietrzu. Policjanci ustalili także, że 21-latek nie ma prawa jazdy. Mężczyzna spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych legionowskiej komendy. Po wytrzeźwieniu, 21-latek w Komisariacie Policji w Nieporęcie usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu. Tymoteusz G.przyznał się do obu zarzucanych mu przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

KPP Legionowo