Nieporęt: Odpowie za kradzież w recydywie

Dzielnicowy z Nieporętu otrzymał informację o kradzieży sklepowej. Po dotarciu na miejsce, w placówce handlowej zastał pracowników wraz z ujętym na kradzieży mężczyzną. Jak ustalił funkcjonariusz, 33-latek chciał wyjść ze sklepu z kosmetykami, za które nie zapłacił. Wartość towaru oszacowana została na kwotę ponad 500 zł. Mężczyzna za popełniony czyn odpowie w warunkach recydywy.

Nieporęcki dzielnicowy został powiadomiony o kradzieży. W jednej z placówek handlowych na terenie gminy został ujęty mężczyzna, który chciał ukraść towar o łącznej wartości ponad 500 zł. Policjant natychmiast udał się na miejsce, gdzie zastał właściciela sklepu i pracownika ochrony, którzy ujęli 33-latka. Z dalszych ustaleń wynikało, że mężczyzna próbował opuścić placówkę handlową nie uiszczając opłaty za towar, jaki zabrał ze sklepowych półek.

Dzięki tej interwencji towar wrócił na sklepowe półki. Nieuczciwy klient został zatrzymany przez dzielnicowego. Mieszkaniec stolicy usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi, że mieszkaniec powiatu legionowskiego w przeszłości dopuścił się już podobnego przestępstwa, teraz za swój czyn odpowie w warunkach recydywy.

podkom. Justyna Stopińska

Podziel się z innymi