Nieporęt: Mężczyzna skoczył do Kanału Żerańskiego

W niedzielę (11.08) po godzinie 4:15 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie, że z mostu na Kanale Żerańskim w Nieporęcie, do wody skoczył mężczyzna. Świadkowie mieli widzieć to z dalekiej odległości. Zgłoszenie natychmiast przekazano do służb ratowniczych.

Pierwsza informacja trafiła do nas z pogotowia ratunkowego. Na miejsce natychmiast wypłynęły dwie łodzie ratunkowe. Mimo tego po sprawdzeniu miejscu zgłoszenia oraz okolicy nie odnaleziono nikogo – mówi Krzysztof Jaworski prezes Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu przybyły zastępy z Państwowej Straży Pożarnej. Kierujący podjął decyzję o sprawdzeniu linii brzegowej z lądu. Jednocześnie prowadzone były działania na wodzie przez WOPR. Na miejscu nie zastano osoby zgłaszającej co budziło podejrzenie o alarmie fałszywym. Mimo to do dokładnego sprawdzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Wodno Nurkową z JRG 1 w Warszawie i po jej przyjeździe ponownie sprawdzono kanał w okolicy mostu przy użyciu sonaru holowanego. Nie zlokalizowano w wodzie ani przy linii brzegowej, żadnej osoby.

Dalsze postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Nieporęcie.

Udział w akcji:
471M21 – JRG Legionowo
471M25 – JRG Legionowo
471M90 – JRG Legionowo
479M33 – WSP Zegrze
203 – Legionowskie WOPR
208 – Legionowskie WOPR
301W71 + 301Ł1 – SGRWN Warszawa – JRG 1 Warszawa
301W72 – SGRWN Warszawa – JRG 1 Warszawa
W01-174 – ZRM Zegrze
KP Nieporęt

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: