Nieporęt: Kierowca bez uprawnień a pasażer poszukiwany

Policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego z Nieporętu zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Dacia. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący ma cofnięte uprawniania do kierowania pojazdami, a pasażer jest poszukiwany na podstawie listu gończego. Teraz kierowca odpowie za przestępstwo, zaś pasażer trafi do jednostki penitencjarnej.

Tuż po północy policjanci z Nieporętu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego dacią. W trakcie czynności okazało się, że 26-letni kierowca decyzja samorządu terytorialnego z 2019 roku ma cofnięte uprawnienia kat. B do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Podczas dalszych ustaleń i sprawdzeń wyszło na jaw, że 35-letni pasażer jest poszukiwany na podstawie listu gończego, celem odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.

Teraz kierowca odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego, za co grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zaś pasażer jeszcze dziś trafi do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: