Nieporęt: 24-latek wpadł podczas kontroli drogowej

Policjanci z zespołu patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Nieporęcie podczas patrolu ul. Różanej w Nieporęcie postanowili skontrolować pojazd marki toyota. Jak się okazało kierujący autem mężczyzna miał przy sobie marihuanę, a mało tego posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na koniec okazało się, że Mateusz L. musi trafić do zakładu karnego za wcześniej popełnione przestępstwa.

Tej służby przed godz. 23.00 policjanci z Nieporętu chcieli przeprowadzić kolejną kontrolę drogową. Było sprawdzenie dokumentów i stanu trzeźwości kierującego. Jak się okazało 24-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego kierował toyotą pomimo aktualnego zakazu sądowego. W świetle obowiązujących przepisów jest to przestępstwo za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Podczas dalszej kontroli funkcjonariusze ujawnili w pojeździe substancję, której posiadanie jest niedozwolone. Kontrolując pojazd policjanci zauważyli w jego wnętrzu torebkę z zawartością suszu roślinnego – jak się okazało było to ziele konopi indyjskich.

24-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających oraz zarzut niedostosowania się do wydanego zakazu prowadzenia pojazdów. Po dokładnym sprawdzeniu Mateusza L. w bazach policyjnych wyszło na jaw, że sąd w Warszawie wydał nakaz doprowadzenia wobec mężczyzny do odbycia 8 miesięcy pozbawienia wolności za kradzieże.

KPP Legionowo