Nieletni trafili do ośrodków wychowawczych

Policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Legionowie we wrześniu zatrzymali trójkę nieletnich mieszkańców powiatu. Młodzi ludzie byli poszukiwani do doprowadzenia do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Apel do młodzieży: Pamiętajmy, że nawet jako osoby nieletnie ponosimy za swoje postępowanie odpowiedzialność karną!

W legionowskiej komendzie pracującą specjaliści od zwalczania przestępczości nieletnich. Policjanci poza prowadzeniem postępowań w z udziałem nieletnich, zajmują się również ich poszukiwaniami.

We wrześnie funkcjonariusze z tegoż zespołu zatrzymali trójkę nieletnich, którzy powinni przebywać w Młodzieżowych Ośrodkach Wychowawczych. Pierwszy z zatrzymanych to 12-latek, który samowolnie oddalił się z placówki wychowawczej. Kolejne zatrzymane osoby to dziewczynki, w wieku 16 i 14 lat, które zgodnie z nakazami doprowadzenia wydanymi przez Sąd Rodzinny w Legionowie winny znajdować się w ośrodkach wychowawczych.

Cała trójka po czynnościach w komendzie trafiła do Policyjnej Izby Dziecka, a następnie do Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych na terenie Polski.

TAGI:

Podziel się z innymi