Michałów Reginów: Wypadek na DK61. Pijany rowerzysta zatrzymany

W wigilię Bożego Narodzenia, służby ratunkowe nie mają spokoju. W trakcie gdy strażacy gasili pożar domu w Trzcianach, wpłynęło kolejne zgłoszenie. W Michałowie Reginowie doszło do wypadku samochodowego na DK61. Kolejne zastępy zostały zadysponowane do niesienia pomocy.

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego na miejsce zadysponował Wojskową Straż Pożarną z Zegrza oraz OSP Chotomów.

Po przybyciu na miejsce zastępu WSP Zegrze stwierdzono dwa samochody osobowe Volkswagen Passat oraz AUDI A4 po kolizji, znajdujące się na poboczu DK61. W Volkswagenie znajdowała się kobieta w starszym wieku, która uskarżała się na ból w klatce piersiowej. Reszta podróżujących opuściła pojazdy przed przybyciem straży pożarnej, nie uskarżała się na żadne dolegliwości. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Pasażerce Volkswagena udzielono wsparcia psychicznego, ustabilizowano odcinek szyjny kręgosłupa oraz przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Ten przetransportował kobietę do szpitala.

Na miejsce przybył drugi Zespół Ratownictwa Medycznego, który przebadał kierowcę Audi. Po przebadaniu mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia. Z informacji uzyskanych na miejscu, ustalono, że w zdarzeniu brał udział rowerzysta, pod wpływem alkoholu. Nie odniósł obrażeń, został zabezpieczony przez Policję. W trakcie działań ruch na DK 61 odbywał się wahadłowo.

Marek Karpowicz

Udział w akcji:
WSP Zegrze
479M27 - OSP Chotomów
W01-171 - ZRM Legionowo
W01-174 - ZRM Zegrze
KPP Legionowo