Michałów Reginów: Pożar domu. Śmierć poniosło 6 psów

W sobotni poranek (30.12) chwilę przed godziną 5 w Michałowie Reginowie doszło do pożaru budynku mieszkalnego w którym prowadzona była hodowla psów. Niestety w wyniku pożaru śmierć poniosło 6 psów. Ludziom nic się nie stało. Na miejscu z żywiołem walczyło 7 zastępów Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego podmiotu gaśniczego zastano rozwinięty pożar domu jednorodzinnego pokrytego blachą. Właścicielka opuściła budynek jeszcze przed przybyciem zastępów. Kierujący akcją otrzymał informację o prowadzonej w budynku hodowli psów. Na miejsce wezwano weterynarza. Po zbudowaniu linii gaśniczych podano 3 prądy wody w natarciu na palący się budynek. Do środka wprowadzono rotę ratowników w aparatach ochrony dróg oddechowych w celu przeszukania pomieszczeń i odnalezieniu psów. Z pożaru wyniesiono 8 psów, które przekazane zostały przybyłemu na miejsce lekarzowi weterynarii.

Po ugaszeniu płomieni przystąpiono do dogaszania i przelewania oraz wynoszenia nadpalonych elementów wyposażenia obiektu. Niestety w wyniku pożaru śmierć poniosło 6 psów.

- W akcji trwającej ponad 3 godziny udział brało 7 zastępów straży pożarnej z Legionowa, Zegrza i gminy Wieliszew. Na tą chwilę nie jest znana przyczyna pożaru - poinformował naszą redakcję sekc. Bartłomiej Trzaskoma z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

Udział w akcji:
471M21 - JRG Legionowo
471M22 - JRG Legionowo
471M53 - JRG Legionowo
WSP Zegrze
479M57 - OSP Kałuszyn
479M66 - OSP Skrzeszew
479M71 - OSP Wieliszew
KP Wieliszew
Weterynarz

/MK/