Legionowski: 149 dzików odłowionych z powiatu

We wtorek 7 listopada br., do ustawionej w okolicy legionowskiego PIM-u powiatowej odłowni schwytano kolejne dwa dziki. Zwierzęta, przy wsparciu Straży Miejskiej zostały wywiezione do Puszczy Kozienickiej. Dzięki powiatowej odłowni już w sumie 149 dzików opuściło powiat legionowski.

Obecnie z powiatu odłowiono 149 dzików. W akcję zaangażowane są osoby, które pomagają społecznie. Szczególne podziękowania należą się odpowiedzialnym za ochronę środowiska urzędnikom gminnym, myśliwym kół łowieckich, strażnikom miejskim i gminnym, druhom Ochotniczych Straży Pożarnych. Szukanie skuteczniejszych metod odławiania dzików jest koniecznością. W roku samica dzika potrafi wydać na świat aż do 3 miotów.

Pamiętajmy, że zachowując się wobec dzików przyjaźnie zapraszamy je do coraz częstszych wizyt na naszych osiedlach. Wyrzucanie odpadów biologicznych również nęci te zwierzęta w okolice domostw Osoby odpowiedzialne za odławianie dzików w powiecie legionowskim dysponują systemem elektronicznego dozorowania.

Starostwo Powiatowe