Legionowo: Znęcał się nad matką. Musi opuścić mieszkanie

30-letni Remigiusz L. został zatrzymany przez policjantów z Legionowa. Mundurowi interweniowali wobec niego w związku ze zgłoszeniem dotyczącym znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką. Podejrzany został zobowiązany do opuszczenia wspólnego mieszkania, został objęty zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej oraz dozorem policyjnym dwa razy w tygodniu. Wcześniej odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad matką.

W minioną niedzielę policjanci z wydziału prewencji legionowskiej komendy podjęli interwencję dotyczącą przemocy domowej. Z informacji wynikało, że mieszkanka Legionowa jest ofiarą przemocy fizycznej i psychicznej. Sprawcą przestępstwa miał być 30-letni mężczyzna, syn kobiety. Po zatrzymaniu 30-latka okazało się, że jest on w stanie upojenia alkoholowego. Alkomat wykazał 2,8 promila.

Kiedy mężczyzna trzeźwiał w policyjnym areszcie legionowscy śledczy rzetelnie zbierali materiał dowodowy. Jak ustali policjanci wszystko wskazuje na to, że Remigiusz L. od września ubiegłego roku znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Po alkoholu bij ją, wszczynał awantury, wyzywał oraz zakłócał jej sen. 30-latek w przeszłości był już skazany za znęcanie się nad matką i odbywał karę pozbawienia wolności.

Zgromadzone dowody dały podstawy do przedstawienia mężczyźnie zarzutu z art. 207 kodeksu karnego w warunkach recydywy. W prokuraturze zastosowano wobec podejrzanego policyjny dozór dwa razy w tygodniu, nakaz opuszczenia mieszkania oraz zakaz kontaktu i zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu teraz kara 5 lat więzienia.

/KPP Legionowo/