Legionowo: Znęcał się nad konkubiną. Trafił pod policyjny dozór

Policyjny dozór, nakaz opuszczenia wspólnego mieszkania oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej to środki zapobiegawcze, które zastosował prokurator wobec 41-letniego Marka S. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Legionowa, po tym jak jego partnerka powiadomiła o stosowaniu przez niego przemocy psychicznej. Mężczyźnie przedstawiono zarzut znęcania się nad osobą najbliższą. Za to przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z legionowskiej komendy zostali powiadomieni o przemocy domowej, której miał się dopuszczać 41-latek wobec swojej konkubiny. Jak ustalili mundurowi mężczyzna od ponad roku znęcał się psychicznie nad swoją partnerką, ośmieszał ją, krytykował i wyzywał. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W momencie zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu znęcania się nad osobą najbliższą. Prokurator przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zdecydował o zastosowaniu wobec 41-latka środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru, zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej.

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: