Legionowo: Zgon na peronie stacji kolejowej

W piątek (21.12) chwilę po godzinie 4:15 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wpłynęło zgłoszenie o kobiecie, która przewróciła się po wejściu na peron stacji kolejowej w Legionowie. Na miejsce po chwili przybyła karetka z Jabłonny. Ratownicy przystąpili do wykonywania Medycznych Czynności Ratowniczych (MCR). Niestety nie udało się uratować 70-letniej kobiety.

O leżącej na peronie kobiecie służby medyczne powiadomili inni pasażerowie. Ponieważ karetka z Legionowa była w tym czasie na innym zdarzeniu, do pomocy kobiecie przybył zespół ratowniczy z Jabłonny. Medycy natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej. Na miejsce przybyła policja. Funkcjonariusze przystąpili do ustalania okoliczności zdarzenia i zabezpieczyli miejsce akcji medycznej. Gdy tylko zwolniła się karetka z lekarzem, natychmiast została skierowana do pomocy przy reanimacji. Na miejsce przybył też zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej. Strażacy rozstawili parawan, którym odgrodzono miejsce akcji od osób postronnych.

Niestety mimo trwających blisko godzinę czynności ratowniczych, nie udało się uratować 70-latki i lekarz stwierdził zgon. O zdarzeniu poinformowano prokuratora oraz techników dochodzeniowych. Czynności operacyjne w sprawie śmierci kobiety, prowadzą legionowscy śledczy.