Legionowo: Zabrał 140 kilogramów kawy.

Mężczyzna, który dokonał włamania do samochodu na terenie Legionowa, dzięki pracy operacyjnej policjantów został zatrzymany. Kryminalni odzyskali również 140 kilogramów ziaren kawy, które padły łupem 59-latka. Mężczyzna już usłyszał zarzut i teraz zajmie się nim sąd.

Na początku września policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pojazdu. Sprawca po wybiciu szyby dostał się do wnętrza pojazdu, skąd zabrał próbki perfum oraz dwa 70-kilogramowe worki, w których znajdowały się ziarna kawy. Pokrzywdzony straty oszacował na ponad 4 tys. złotych. Sprawą zajęli się legionowscy kryminalni. Na podstawie zabezpieczonych śladów, jak również dobrego rozpoznania policjantów, szybko ustalono tożsamość mężczyzny. W połowie września stróże prawa zatrzymali 59-latka. W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli również skradzioną kawę.

Policjanci zabezpieczyli odzyskane mienia, a mieszkaniec powiatu legionowskiego noc spędził w policyjnym areszcie. Zabrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 59-latkowi zarzutu kradzieży z włamaniem. Teraz mężczyzna za swój czyn odpowie przed sądem. Przestępstwo, jakiego się dopuścił, zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Justyna Stopińska

TAGI:

Podziel się z innymi