Legionowo: Wpadł podczas kradzieży roweru

Zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o kradzież i paserstwo roweru zakończył się nocny patrol funkcjonariuszy zespołu patrolowo-interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. 27-latek przeciął linkę zabezpieczającą jednoślad pozostawiony na parkingu wielopoziomowym i próbował odjechać z miejsca, jednak po krótkim pościgu trafił w ręce funkcjonariuszy.

Spostrzegawczością oraz szybkością działania wykazali się mundurowi z Legionowa , którzy w weekend zatrzymali 27-latka podejrzanego o dokonanie kradzieży roweru. Patrolując parking wielopoziomowy przy PKP Legionowo mundurowi najpierw usłyszeli metaliczny dźwięk, a następnie zauważyli mężczyznę pośpiesznie odjeżdżającego na rowerze.

Natychmiast ruszyli za nim w pościg. Po kilku minutach mężczyzna był już w rękach mundurowych. Policjanci odzyskali również skradziony chwilę wcześniej rower. 27-latek trafił do policyjnej celi, zaś jednoślad został zabezpieczony w legionowskiej komendzie.

W toku dalszych czynności, w trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania mężczyzny kryminalni ujawnili kolejny jednoślad pochodzący z kradzieży. Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów kradzieży i paserstwa. Z uwagi, iż mieszkaniec powiatu legionowskiego był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za popełnione czyny odpowie w warunkach recydywy.

podkom. Justyna Stopińska

TAGI:

Podziel się z innymi