Legionowo: Umowa na tunel podpisana

Zgodnie z zapowiedziami, 1 lipca br władze Legionowa podpisały z PKP PLK umowę na dofinansowanie budowy tunelu na Bukowcu oraz kładki pieszo – rowerowej w ciągu ulic Polna-Kwiatowa. Kolej dofinansuje budowy przepraw w kwocie blisko 12 mln zł. Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2022 roku.

Umowa dotyczy współpracy przy budowie skrzyżowania bezkolizyjnego w ul. gen. B. Roi wraz z budową przyległego układu drogowego oraz kładki nad torami w ul. Kwiatowej/Polnej, w zamian za likwidację przejazdu kolejowo-drogowego kat. A w km 24,455 linii kolejowej nr 9 w ul. Kwiatowej/Polnej, w ramach projektu pn. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez kolejarzy, do czasu otwarcia tunelu, przejazd w ciągu ulic Polnej i Kwiatowej nie zostanie zamknięty.

Inwestycja będzie współfinansowana przez PLK ze środków pochodzących z funduszy UE. Udział PKP wyniesie maksymalnie 11 808 595,00 zł netto. Szacowany koszt przepraw to około 30 mln zł.

Władze miasta zwróciły się do starosty legionowskiego z wnioskiem o określenie możliwości udziału powiatu legionowskiego w budowie bezkolizyjnego skrzyżowania z linią kolejową, łączącego ul. Kolejową z ul. Kościuszki.

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: