Legionowo: Umowa na DK61 podpisana

Dzisiaj w godzinach porannych została podpisana umowa w sprawie DK 61 pomiędzy Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie a Wykonawcą: firmą SKANSKA S.A., ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa.

„Kontynuacja projektowania i budowa wiaduktu w Legionowie na drodze nr 61 odc. III od wiaduktu do rejonu skrzyżowania z ul. Wolską” - tak brzmi nazwa zadania, na które legionowianie czekają z niecierpliwością.

W pierwszym etapie przetargu ograniczonego, dwustopniowego zgłosiło się 13 firm. W drugim pozostało 4 wykonawców.

Ostatecznie jak informuje rzecznik GDDKiA Małgorzata Tarnowska oferty dwóch firm (STRABAG Sp. z o. o. i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów) zostały odrzucone ze względu na rażąco niską cenę.

Po dopełnieniu wszystkich procedur (odwołania firm) umowa została podpisana 25 lipca z SKANSKA S.A., ul. Gen. Józefa Zajączka 9, 01-518 Warszawa,. Firma ta zaproponowała 45,7 mln zł brutto. Nadzór inwestorski pełni ZBM Inwestor Zastępczy Spółka Akcyjna, ul. Jagiellońska 88, 03-215 Warszawa.

Termin realizacji przebudowy to 31 miesięcy. Inwestor zastrzega, że w trakcie robót budowlanych nie wlicza się okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca. |

Okres gwarancji jakości na wykonane prace to 10 lat. Na długości ok. 1,8 km powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, ciąg pieszo-rowerowy, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

TAGI: