Legionowo: Ukradli zdrapki za tysiąc złotych

Dwóch mężczyzn podejrzanych o nietypową kradzież zatrzymali kryminalni z legionowskiej komendy. Łukasz W. oraz Paweł S. podejrzani są o współudział w kradzieży z jednego ze sklepów prawie 900 sztuk zdrapek totalizatora sportowego o wartości prawie tysiąca złotych. Funkcjonariusze przedstawili mężczyznom zarzuty, do których się przyznali. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w jednym ze sklepów na terenie Legionowa. Z przekazanych informacji policjantom wynikało, że z obiektu handlowego został skradziony pojemnik z 864 sztukami zdrapek totalizatora sportowego. Wartość strat, zgłaszający to przestępstwo, oszacował na kwotę prawie tysiąca złotych.

Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy, którzy w wyniku swojej pracy operacyjnej wytypowali, że osobami, które mogą mieć związek z tym przestępstwem są dwaj mieszkańcy województwa podlaskiego- 21-letni Łukasz W. oraz Paweł S.

Policjanci ustalili, że mężczyźni mieszkają obecnie na terenie powiatu legionowskiego i pracują dorywczo na budowie. Funkcjonariusze pojechali na miejsce ich pracy i tam zatrzymali mężczyzn, których przewieźli następnie do komendy.

Przy Pawle S. policjanci znaleźli część zdrapek pochodzących z kradzieży. Jak ustalili kryminalni pozostałą część łupu podejrzani sprzedali mężczyźnie, który właśnie w okradzionym punkcie próbował zrealizować kupony. Po wprowadzeniu w system numerów wygranych ukazała się informacja, ze zdrapki pochodzą z kradzieży, a na miejsce został wezwany patrol Policji. Mężczyzna tłumaczył się policjantom, że kupił zdrapki za 150 zł. Wkrótce odpowie za wykroczenie paserstwa.

Łukasz W. i Paweł S. usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży. Kiedy policjanci wykonywali czynności z Łukaszem W. zostali powiadomieni przez dwie jednostki Policji na terenie województwa podlaskiego, że mężczyzna podejrzany jest jeszcze o inne przestępstwa. Po opuszczeniu komendy został przewieziony do Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

/KPP Legionowo/