Legionowo: Uczcili 13. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II

W poniedziałek (2.04) chwilę przed godziną 21:37 pod pomnikiem św. Jana Pawła II w Legionowie zebrali się mieszkańcy, którzy uczcili 13. rocznicę śmierci Papieża Polaka.

Po modlitwie litanią do św. Jana Pawła II odśpiewano oazową pieśń Barka. Wierni którzy przybyli na spotkanie pod pomnikiem, nie kryli zdziwienia, że żaden kapłan do nich nie przyszedł, wspólnie się pomodlić.

Już w sobotę 7. kwietnia w kościele Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa odbędzie się wieczór poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. W programie o godzina 18:00 – Msza Święta z oprawą muzyczną Legionowskiego Chóru Kameralnego z Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie. O godzinie 19:00 – Raquiem Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu Chóru i Orkiestry „Sinfonia Nova” pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego. Godzina 20:00 – Spektakl „Świadectwo” prezentowany przez Teatr Ewangelizacyjny Adonai z Miejskiego Ośrodka Kultury w Legionowie. Do udziału w tym wieczorze zapraszają: Prezydent Miasta Legionowo Roman Smogorzewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Zenon Durka i księża z parafii.