Legionowo: Targowisko Kultury

Dobiegają końca prace remontowe na legionowskim targowisku. Fragment placu targowego położony od ul. Piłsudskiego w stronę ulicy Warszawskiej całkowicie zmienił wygląd. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 14 lipca. Warto przyjść, bo atrakcji, jak to na targu, będzie moc!

Jak zapowiadają miejscy urzędnicy, impreza otwierająca targ po remoncie, rozpocznie się o godz. 16.00. Tadeusz Chudecki i Krzysztof Gwiazda zabawią publiczność humoreskami i melodiami żydowskimi. Po nich na scenę wyjdzie znana i lubiana Gosia Andrzejewska ze swoim recitalem. Występy sceniczne zwieńczy Kapela Chodnikowa, w tzw. międzyczasie mieszkańców zabawiać będzie Teatr Port Magiczny. Swe prace wystawią artyści: Katarzyna i Mirosław Gawlik, Barbara Wymazał oraz Stanisław Gadomski. Około godziny 20.30 odbędzie się pokaz teatru ognia.

Po oficjalnym otwarciu mieszkańcy i kupcy będą mogli skorzystać z licznych udogodnień udoskonalonego targu miejskiego.

Przypomnijmy. Dopiero czwarty przetarg wyłonił wykonawcę, który podjął się zaplanowanych prac. A zrobiono dużo.

Główne wejście na targ znajduje się nadal od strony ulicy marsz. J. Piłsudskiego. Tuż przy wejściu stanął się pawilon, w którym siedzibę będzie miała administracja targowiska. Miejsca parkingowe w liczbie 27 zostały zaplanowane od strony ulicy Wysockiego. Plac targowy został utwardzony. Powstały na nim nowoczesne stanowiska handlowe, mniejsze – 5 m² i większe o powierzchni 10 m². Na placu stanęły także wielofunkcyjne lady, ławki i kosze.

Miejsce to będzie skupiało rolników i sprzedawców m. in. z powiatu legionowskiego i okolic, umożliwiając im sprzedaż produktów na placu oraz prosto z samochodów w nowy, estetyczny sposób. Jednocześnie mieszkańcy zyskają nową przestrzeń publiczną, która w ciągu dnia będzie funkcjonować jako targowisko, gdzie będzie można zaopatrzyć się w świeże i różnorodne produkty, a wieczorami i/lub w weekendy może zamienić się w centrum wydarzeń kulturalnych. Oczywiście na odnowionym targowisku będzie kontynuowana legionowska rupieciarnia – zapowiadają legionowscy urzędnicy.

Środki na tę inwestycję pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020.

O tego typu unijne wsparcie mogły ubiegać się gminy, związki międzygminne, powiaty i związki powiatów. Projekty mogły być realizowane w miejscowościach liczących nie więcej niż 200 tys. mieszkańców, a wysokość dofinansowania nie mogła przekroczyć 1 mln zł i wynosić 63,63 proc. kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia – mówi Marta Milewska, rzeczniczka prasowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego.

TAGI:

Podziel się z innymi

Podziel się z innymi: