Legionowo: Szkoły coraz bardziej multimedialne

Projekt informatyzacji legionowskich placówek oświatowych trwa już drugi rok. Oprócz komputerów do nowoczesnych pracowni komputerowych, szkoły dostały także dotykowe telewizory, które uatrakcyjniają lekcje. Na początku stycznia w Zespole Szkół na os. Piaski odbyła się otwarta lekcja angielskiego z wykorzystaniem telewizora multimedialnego.

W 2015 roku do szkół trafiły trzy 60-calowe dotykowe telewizory. W 2016 roku urząd dokupił kolejne 24 sztuki. Szkołom tak spodobało się nowoczesne narzędzie, że dokupiły we własnym zakresie kolejnych 10 sztuk.

- Pomysł zakupu tych urządzeń narodził się w 2015 roku. W szkołach było wiele projektorów, których eksploatacja jest bardzo kosztowna. Koszt lampy to prawie połowa ceny projektora, a wystarcza ona zaledwie na dwa lata. Dlatego zdecydowałem się na sukcesywną ich wymianę na telewizory dotykowe – mówi Maciej Skarżyński, szef Zespołu ds. Informatyzacji Szkół.

Telewizory nie tylko są tańsze w eksploatacji, ich zaletą jest to, że nie trzeba przy zajęciach zaciemniać sali, podłączać głośników ani komputera. Telewizor nie wymaga zakupu kolejnego sprzętu, mają one także zainstalowany Windows 10.