Legionowo: Szkoły coraz bardziej multimedialne

Legionowo: Szkoły coraz bardziej multimedialne

Projekt informatyzacji legionowskich placówek oświatowych trwa już drugi rok. Oprócz komputerów do nowoczesnych pracowni komputerowych, szkoły dostały także dotykowe telewizory, które uatrakcyjniają lekcje. Na początku stycznia w Zespole Szkół na os. Piaski odbyła się otwarta lekcja angielskiego z wykorzystaniem telewizora multimedialnego.

W 2015 roku do szkół trafiły trzy 60-calowe dotykowe telewizory. W 2016 roku urząd dokupił kolejne 24 sztuki. Szkołom tak spodobało się nowoczesne narzędzie, że dokupiły we własnym zakresie kolejnych 10 sztuk.

- Pomysł zakupu tych urządzeń narodził się w 2015 roku. W szkołach było wiele projektorów, których eksploatacja jest bardzo kosztowna. Koszt lampy to prawie połowa ceny projektora, a wystarcza ona zaledwie na dwa lata. Dlatego zdecydowałem się na sukcesywną ich wymianę na telewizory dotykowe – mówi Maciej Skarżyński, szef Zespołu ds. Informatyzacji Szkół.

Telewizory nie tylko są tańsze w eksploatacji, ich zaletą jest to, że nie trzeba przy zajęciach zaciemniać sali, podłączać głośników ani komputera. Telewizor nie wymaga zakupu kolejnego sprzętu, mają one także zainstalowany Windows 10.

Brak komentarzy.

Komentarze

Musisz się zalogować , aby móc komentować.