Legionowo: Strażnicy ujęli złodzieja

Patrolujący teren III Parceli strażnicy miejscy w środę (26.09) chwilę po godzinie 22 zauważyli podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Po rozpytaniu okazało się, że obaj gonią sprawców, którzy próbowali włamać się do pojazdu zaparkowanego przy al. Róż. Strażnicy natychmiast ruszyli na penetrację terenu.

Ustalono, że jeden z mężczyzn uciekł w kierunku torów a drugi w stronę pobliskiego lasu. Patrol udał się w kierunku ulicy Złotej a następnie Niklowej i Miedzianej. W pewnym momencie zauważono wychodzącego z lasu mężczyznę, który bardzo ciężko oddychał co mogło wskazywać na bieg lub ucieczkę. Mężczyzna ewidentnie chciał uniknąć kontaktu ze strażnikami. Świadkowie rozpoznali mężczyznę jako tego który chwilę wcześniej grzebał przy samochodzie.

Strażnicy ujęli mężczyznę którym okazał się 44-letni Dariusz S. mieszkaniec Legionowa. Mężczyzna w chwili ujęcia był spokojny i nie wymagał użycia środków przymusu bezpośredniego. Na miejsce natychmiast wezwano patrol policji. Po przybyciu funkcjonariusze przejęli ujętą osobę i dalej prowadzili czynności w tej sprawie.

Straż Miejska Legionowo