Legionowo: Strażacy zapraszają na swoje święto

Już w sobotę (21.05) strażacy z powiatu legionowskiego obchodzić będą swoje święto. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania. Początek o godzinie 12 w kościele św. Jana Kantego w Legionowie. Ciąg dalszy będzie miał miejsce pod halą Arena. 

O godzinie 12 wszystkich serdecznie zapraszamy do kościoła pw. św. Jana Kantego. Zostanie tam odprawiona specjalna Msza święta w intencji strażaków. Po Mszy nastąpi przemarsz pododdziałów na miejsce apelu (parking przy hali Arena). Ulicami miasta przejedzie kolumna wozów pożarniczych.

Chwilę po godzinie 13 rozpocznie się apel. Na uroczystości zaproszeni zostali Mariusz Błaszczak - Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz st. bryg. Marek Jasiński - Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Podczas apelu awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymają pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Legionowie. Strażacy otrzymają również medale za zasługi dla pożarnictwa. Druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymają również odznaki wzorowego strażaka.

Srebrną odznakę "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" otrzyma Roman Smogorzewski, Prezydent Miasta Legionowo.

Po uroczystym apelu odbędą się pokazy strażackie. Na pierwszy ogień pójdą druhny  i druhowie z Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z OSP Kałuszyn. Najmłodsi strażacy zaprezentują jak należy rozwinąć linie gaśniczą, założyć maskę i ubranie ochronne. Następnie dzielni druhowie ugaszą pożar słomy w wiosce smerfów oraz dokonają ewakuacji osoby poszkodowanej, której będą musieli również udzielić pierwszej pomocy.

Jako druga zaprezentuje się Wojskowa Straż Pożarna z Zegrza, która przedstawi sposoby gaszenia pożaru za pomocą gaśnic oraz koca gaśniczego.

Następny pokaz to udzielenie pomocy osobie która skoczyła z wysokości. Druhowie z OSP Jabłonna przygotują skokochron a następnie udzielą pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

OSP Chotomów zaprezentuje symulację wypadku samochodowego oraz działania z zakresu ratownictwa technicznego. Osoby poszkodowane zostaną ewakuowane z wnętrza pojazdu oraz udzielona zostanie im pomoc medyczna.

Na koniec strażacy z OSP Serock, OSP Nieporęt i OSP Kąty Węgierskie zaprezentują historyczny już sprzęt gaśniczy i porównają z obecnie stosowanym.

Podczas pikniku na najmłodszych czeka wioska smerfów w której zadaniem dzieci jest ugasić płonące domki. Druhowie przygotują również tor przeszkód czy zadymiony namiot. Ratownik na specjalnym stoisku uczyć będzie pierwszej pomocy.

Impreza jak co roku odbywa się pod patronatem naszego portalu. Serdecznie zapraszamy

Plakat straz